Detale
comments 2

September Atelier

Pięć miesięcy temu miałyśmy okazję wspomagać przygotowania do ślubnej uroczystości naszej koleżanki. Zależało jej na minimalistycznej konwencji dekoracji i zaproszeń wraz z oprawą graficzną. W jednym ze swoich pomysłów ujęła bukiet ślubny z eustom i eukaliptusów, który miał zostać owinięty różnej długości wstążkami. Zaczęłyśmy więc szukać na polskim rynku takich, które mają naturalne barwy a ich faktura jest zbliżona do jedwabiu. Po kilku godzinach przeszukiwania różnorodnych stron internetowych i odrzucania, tego co masowe, znalazłyśmy tasiemki z prawdziwego jedwabiu. Od tamtej pory to nasze ulubione, takie które na zapytanie – czy możemy polecić kogoś od wstążek – od razu zgodnie odpowiadamy: tak, September Atelier.

Pod wpływem tegoż zachwytu powstał wywiad, który powie coś więcej niż zdjęcia. Cieszymy się i cierpliwie, mimo wszystko, czekamy na bezpośrednie spotkanie. Te jesienne. Zapraszamy do przeczytania i oczywiście zamawiania 🙂

Link do strony : September Atelier – polska pracownia ręcznie wykonywanych i barwionych jedwabnych tasiemek.

W jakich okolicznościach pojawił się pomysł na markę September?

Dość długo szukaliśmy na potrzeby naszej drugiej marki jedwabnych tasiemek i zwieńczeniem poszukiwań była decyzja aby zacząć je tworzyć samodzielnie. Docierały do nas sygnały, że bardzo podobają się naszym klientkom więc zakiełkowała w nas myśl, że może warto stworzyć drugą markę dedykowaną tylko tasiemkom. Zbiegło się to w czasie z prośbami o stworzenie na zamówienie tasiemek i to był impuls, który spowodował podjęcie decyzji o powstaniu Septemeber. Można więc powiedzieć, że September narodziło się z pasji i zamiłowania do jedwabiu, szlachetnych materiałów i pięknych przedmiotów.

Wstążki jedwabne September Atelier

Jak wygląda proces ręcznej produkcji jedwabnych tasiemek i w jaki sposób uzyskiwane są kolory?

Cały proces rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego jedwabiu. Już na etapie zakupu sprawdzamy jak układa się jedwab i czy będzie odpowiedni do wykonania tasiemek. Następnie usuwamy z tkaniny pozostałości substancji po procesie produkcji tkaniny w fabryce, przygotowujemy barwnik, farbujemy oraz utrwalamy kolor. Sam proces farbowania trwa czasami nawet kilka dób. Kolejnym etapem jest darcie kuponu jedwabiu na paski o odpowiedniej szerokości. Z każdego paska usuwamy naruszone nitki osnowy oraz przycinamy równo wystrzępione brzegi tasiemki. Kolory uzyskujemy dzięki barwnikom chemicznym i naturalnym. Te ostatnie wykonujemy sami ale mamy już sporą kolekcję gotowych naturalnych barwników, z których będziemy korzystać. Naszym celem jest przejście wyłącznie na naturalne farbowanie, które daje piękne, głębokie nieco zgaszone kolory. Mamy w planach również wprowadzenie do oferty tasiemek ciętych z gładkimi brzegami. W naszej ofercie można znaleźć również tasiemki tzw. cieniowane i marmurkowe, które w odróżnieniu od tasiemek ręcznie farbowanych są malowane farbami do jedwabiu. Uzyskanie takiego efektu zajmuje jednak kilka godzin.

Pastelowa wstążka jedwabna September Atelier

Czy można zamówić wstążki o dowolnym kolorze?

Można jednak minimalne zamówienie to 30 metrów tasiemek. Stworzenie tasiemki w kolorze zleconym przez klienta wymaga od nas długich przygotowań i eksperymentów z mieszaniem barwników stąd  wymóg minimalnego zamówienia.

Naturalna i jedwabna tasiemka September Atelier

Jaki jest koszt 1 metra tasiemki i ile czeka się na zamówienie?

Cena 1 metra tasiemki jest uzależniona od rodzaju jedwabiu, z którego jest wykonana. Przedział cenowy to 16 – 24 zł bez drewnianych szpulek oraz 28 – 36 zł na szpulkach. Czas oczekiwania na realizację zamówienia to maksymalnie 10 dni roboczych jednak skracamy ten termin gdy zaistnieje taka potrzeba.

Tasiemki jedwabne do bukietów ślubnych September Atelier

Który kolor cieszy się największym powodzeniem wśród Panien Młodych?

Zdecydowanie wszelkie pudrowe odcienie różu oraz beż. Bardzo często mieliśmy też pytania o brudny błękit, który niebawem wprowadzimy do oferty i spodziewamy się, że także także może stać się bardzo popularny.

Pastelowe wstążki do dekoracji ślubnej September Atelier

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości September Atelier

2 Comments

  1. Tracy Le says

    Do you sell internationally? or have an etsy store?

    I live in Canada and am interesting in purchasing, please adivse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *