People
Leave a comment

Portrait : Emma François

Emma François jest sercem marki Sessùn. Weszła do ślubnego świata z kolekcją zainspirowaną minimalistycznym stylem lat sześćdziesiątych oraz modą vintage z lat 30. XX wieku. Jej projekty charakteryzuje dbałość o szczegóły oraz eleganckie wzory o płynnym kroju.

Zaczęła ślubną przygodę za namową przyjaciół oraz fanów marki Sessùn, którzy domagali się ujrzeć jej projekty w nowym wydaniu. Przyszłe panny młode marzyły o tym, aby wziąć ślub w sukni zaprojektowanej przez Emmę. Wtedy postanowiła sprawdzić się w nowej roli. Punktem wyjścia pierwszej kolekcji była nieskończona paleta białych barw, od czystego białego do kremowego. Potem przeanalizowała suknie z lat 30. i tam doszukała się niesamowitego poszanowania do detali. Połączyła je z prostotą lat sześćdziesiątych i dodała akcent koronki oraz piór, który jak to mawia – nadał kolekcji poetycznego smaku.

Każdy nowy projekt rozpoczyna od odpowiedzi na pytanie co ona sama oraz jej przyjaciele lubią nosić. Bardzo dużą wagę przywiązuje do materiału. Pragnie, aby był luksusowy, ale nigdy ostentacyjny. Uwielbia jedwab lub wiskozę ze względu na sposób, w jaki się układają.  Zapytana o ulubiony krój odpowiada, że jest to zabudowana suknia ślubna z przodu odsłaniająca nagie plecy. Uważa to za bardzo uwodzicielskie.

Za największe faux-pas uznaje założenie kolorowego obuwia do sukni ślubnej a radę dla nowożeńców ma prostą: cieszyć się każdą chwilą. Doceniać moment intensywnego szczęścia, który przechodzi zbyt szybko.

Emma at home

 

Sessun Atelier

 

Sessun Atelier

 

Sessun Atelier

 

Sessun Atelier

All images courtesy of milkdecoration.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *