Bukiety ślubne, które stały się viralami Pinteresta – 8 kompozycji

Pachnące, piękne i romantyczne. Kwiaty odgrywają kluczową rolę w dekoracji ślubnej.  Jednak nawet najpiękniejsza peonia, róża czy eustoma może nie wyglądać dobrze, jeżeli kompozycja bukietu jest nieodpowiednia. Z racji, że pomysłów w internecie jest co niemiara, zebrałyśmy bukiety ślubne, które na platformie Pinterest zdobyły najwięcej serc przyszłych panien młodych. Zapoznaj się z wybranymi przez nas ośmioma cudownymi kompozycjami 🙂

Sensacyjne sukulenty

Ten niezwykły bukiet składa się z róż w kolorze brzoskwiniowym, sukulentów oraz gałązek szałwi. Jest to idealna propozycja na rustykalne wesele i urzekające przyjęcie w pobliżu lasu.

Biała elegancja

Klasyczny biały bukiet nigdy się nie znudzi i zawsze będzie “w punkt”. Bukiet składa się z gipsówki oraz kwiatów uroczego stefanotisa – jest to rodzaj rośliny z rodziny toinowatych. Ogromną zaletą tego bukietu jest jego niska cena, przy czym nie ujmuje to jego pięknu. Mawia się również, że stefanotis symbolizuje szczęście małżeńskie.

Niebiańskie peonie

Bukiet jednego koloru to proste i bezpieczne rozwiązanie a jednocześnie stylowe. Poniższa kompozycja składa się z peonii, które są na różnych etapach rozkwitu. Kształt tego rodzaju bukietu nazywa się nosegay – co oznacza bukiecik pachnących kwiatów. Przy przenoszeniu go  pamiętaj o przytrzymaniu kwiatów obiema rękoma. Na zdjęciach prezentuje się świetnie, gdy jest trzymany na wysokości pasa.

Romantyczna kaskada

Mieszanka róż, jaskrów, peonii i srebrzystych liści eukaliptusa jest szczególnie romantyczna i kobieca. Jaskry i peonie kwitną w sezonie wiosennym, więc wtedy taki bukiet będzie najbardziej korzystny cenowo.

Wachlarz tekstur

To bujny bukiet przyciągający wzrok każdego gościa . Aby go uzyskać zmieszaj różnorodne kolory, elementy i tekstury. Na przykład możesz połączyć róże i peonie ze srebrzystą zielenią. Gałązki eukaliptusa i ruskusu będą doskonałym smaczkiem do takiego bukietu.

Jagódki ze snów

Marzysz o niebieskim bukiecie? Zrób go używając zawilców, które w tradycji oznaczają oczekiwanie. Osadź je w centrum i otocz białymi płatkami róż. Pasma granatowe niech należą do gałązek jagód a niebieską fakturę oraz głębię dodadzą hiacynty.

Bogactwo odmienności

Piwonie brzoskwiniowe są głównym ogniwem tego bukietu. W języku kwiatów peonie przekazują wiadomość o nieśmiałości, ale na weselu na pewno dodadzą odwagi każdej pannie młodej.

Z poranną rosą

Ogromne, w pełni kwitnące różowe peonie i mnóstwo srebrzystych, zielonych liści tworzą bukiet, który jest naturalny, ale i elegancki. Czy nie wygląda tak, jakby panna młoda po prostu zebrała je wszystkie tuż przed ślubem?

źródło zdjęć: pinterest.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *