Eukaliptus – najpiękniejsze pomysły na dekorację domu

Eukaliptus to wiecznie zielone krzewy lub drzewa (występuje ponad 600 gatunków eukaliptusa!), które głównie możemy spotkać Australii, Nowej Gwinei i Indonezji. Na świecie eukaliptus ceniony jest przede wszystkim za oleje eteryczne, które mają wiele właściwości leczniczych jak również insektobójczych. Ceniony jest również we florystyce jako dopełnienie kompozycji kwiatowych. Nas zachwyca jego prosta forma, stonowany kolor i zapach!

Zapraszamy Was do naszego świata dekoracji z eukaliptusem w roli głównej!

 

Dekoracje w wazonie

Gałązki eukaliptusa przepięknie wyglądają solo jak również w towarzystwie innych kwiatów. Ich prosta, szlachetna forma świetnie prezentuje się zarówno w szklanych wazonach, butelkach vintage, drewnianych skrzynkach jak i  metalowych puszkach. Mamy wybór! Zatem testujmy w poszukiwaniu ideału!

Dekoracja ściany

Dzięki dość elastycznej łodyżce eukaliptus jest idealny do tworzenia dekoracji. Jego liście nie brudzą i dzięki temu bez obaw możemy zawiesić je na ścianie. Proste i minimalistyczne girlandy z pewnością zachwycą zarówno domowników jak i gości.

Do wykonania potrzebujecie: kilka gałązek eukaliptusa, bawełnianego sznurka, drewnianych klipsów/drucika florystycznego.

Dekoracja łazienki

Eukaliptus w łazience to doskonały pomysł. Gałązki nie tylko pięknie wyglądają ale pod wpływem ciepła wydzielają również cudowny, orzeźwiający zapach. Olejki eukaliptusowe mają szerokie zastosowanie w łagodzeniu wielu dolegliwości. Aktywne związki eukaliptusa dodają energii i pobudzają umysł!

Źródło zdjęć: pinterest.com

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *