Skandynawskie dekoracje stołu na Wielkanoc, które już uwielbiamy

Miło jest usiąść sobie razem i mieć dla siebie uwagę. Posłuchać, popytać, pouśmiechać się. A to wszystkie w pięknej aurze wiosenno-wielkanocnych dekoracji stołu. Czy nie o to w tym wszystkim chodzi, aby było uroczo i odświętnie? Tak inaczej niż zwykle. Tak odświętnie.

Jajko na szczęście

Cóż to za radość, gdy można zgodnie z tradycją postukać się jajkami. Kto wybrał mocniejsze, kto wybrał lepsze – zakładom nie ma końca. Stąd ugotowane jajko na przywitanie ułożone w lnianej serwecie w towarzystwie zastawy o jednolitym kolorze będzie wspaniałym sygnałem do tego, aby rozpocząć wielkanocne potyczki o to, kto zdobędzie koszulkę lidera w kolejnym roku. Akcentowi tej kompozycji doda gałązka bazi. Jej pulchne pączki to kwintesencja delikatności wiosny.

Hiacynt, o tak!

Nikt nie zabronił nam postawić na stole tego co nam w duszy gra i wcale nie musi to być żółty tulipan. Ot na takim wielkanocnym stole warto postawić czy to na zioła, czy rzeżuchę albo też cebulkę hiacynta! Zapewne, gdyby temu obrazkowi nie towarzyszyło tak piękne ujęcie to me słowa mogłyby być różnie przyjęte. Ale na szczęście ten cały zamysł tłumaczy obrazek o tutaj niżej. Więc cóż jeszcze dodać? Chyba jedynie, że to jest cudne!

Świece i świeczuszki

To teraz będzie stylowo. Patrząc na załączoną inspirację można pomyśleć, że chaos. Lecz dłuższe wpatrywanie rodzi niesłychany porządek, bo jak widać wszystko tutaj jest na swoim miejscu. Stonowany kolor beżowy, biel świec, złote świeczniki i sztućce oraz błękitne talerze wraz ze źdźbłami tworzą przestrzeń, którą pozostaje tylko wypełnić pysznym jedzeniem.

Tego mi trzeba

Nieprzypadkowo ta inspiracja stała się głównym obrazem wpisu. Jestem w tej dekoracji zakochana! Marzę o takich sztućcach, które widać że noszą w sobie historię. Obłędny talerz, widziałam dzisiaj taki i już zacieram rączki, na jego zdobycie. Kieruję wzrok tuż za talerz i widzę skromny kubeczek. A taki na kompocik czy sok z brzozy. A serwetka? Czy Ty też widzisz jej matową fakturę? Ojej. Cudowna. Przewiązana sznurkiem wraz z kwiatem zerwanym na porannym spacerze tworzy coś co koi me serce. Już ruszam po pierwiosnek. Albo nie. Jeszcze popatrzę.

Eukaliptus różne ma twarze

To tak w deseń polskich klimatów ale z nutką skandynawskiej estetyki. Gładki i matowy obrus a na nim biała zastawa stołowa. Srebrne sztućce pięknie kontrastują z szarym obrusem. W tym towarzystwie swoje miejsce znalazła również i szara świeczka, zza której zaglądają przezroczyste wazoniki z wodą a w nich pnący się do nieba eukaliptus. Jego gałązki są wpięte także w zawiązaną bawełnianą serwetkę. No będę się powtarzać. To jest piękne!

źródło zdjęć: pinterest.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *