Wielkanocne dekoracje

Chętnie sięgacie po dekoracje do domu w czasie świąt Wielkanocnych? Jeśli tak, to ten wpis może być dla Was źródłem inspiracji. I mamy cichą nadzieję, że tak się stanie 🙂 Wybrane przez nas przykłady dekoracji są minimalistyczne, eleganckie i łatwe do wykonania samemu. Jak zawsze postawiłyśmy na naturalne i dobrej jakości materiały. Zapraszamy Was dla lektury.

Dekoracje domu

Dekoracja z gałęzi jest najprostszą formą ozdoby domu, a zarazem bardzo efektowną. Na gałęzi możemy zawiesić delikatne pisanki, pióra lub papierowe ozdoby. A jeśli uda nam się zdobyć gałązki z pączkami wprowadzimy do domu bardzo wiosenny klimat. Nieco trudniejsza w wykonaniu będzie wisząca ozdoba-wianek. Wiklinowe obręcze – do kupienia np.: w Obi -ozdabiamy zielonymi gałązkami i pisankami. Dekoracja przymocowana do sufity wygląda pięknie.

Dekoracje z jajek

Pamiętacie radość jaka towarzyszyła Wam przy tworzeniu pisanek? Możecie ją przywołać! Mamy dla Was kilka inspiracji. Betonowe pisanki a’la zajączki wyglądają świetnie i są łatwe do zrobienia. Jajka możemy ozdobić również drucianymi uszkami, piórkami czy gipsówką. Możemy je pomalować albo zrobić z nich delikatne mini doniczki na kwiaty.

Dekoracje talerza

A teraz słów kilka o dekoracji stołu. Nasze propozycje odchodzą od tradycyjnych kolorów i form. Zamiast żonkili wybieramy gipsówkę,  gałązki lub pióra różnej wielkości. Stawiamy na naturalne barwy: biel, beże, szarości. Wybieramy drewniane elementy, ekologiczny papier, lniane lub bawełniane serwety i obrusy. Wiemy, że nie każdemu przypadnie do gusty ten minimalizm ale my czujemy się z nim znakomicie!

Dekoracje – niespodzianki dla dzieci

Ten element dekoracji przypadnie do gustu najmłodszym. Takie woreczki na słodkości z łatwością zrobicie samemu. Możecie wykonać je z szarego papieru lub cienkiej bawełnianej tkaniny. Brzegi zszywamy na maszynie (lub ręcznie). Schowane w środku cukierki wypadną przy rozerwaniu materiału.

źródło zdjęć: pinterest.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *