Sukulenty jako dekoracja stołu

Dzisiaj będzie o sukulentach. Motyw bardzo popularny i często wykorzystywany na przyjęciach i weselach. Ogromnym plusem sukulentów jest ich trwałość – gdy spełnią swoją rolę w kompozycji, można ułożyć ja na piaszczystym podłożu gdzie wypuszczą korzenie i zaczną rosnąć! Sukulenty pięknie wyglądają zarówno solo jak i w towarzystwie kwiatów, zielonych gałązek czy traw ozdobnych. Występują w wielu kolorach oraz kształtach (rozety, spirale, wachlarze rurki, korkociągi) i dzięki temu nasze  kompozycje będą  niepowtarzalne.

Tylko sukulenty

Piękna kompozycja złożona z sukulentów o różnych kształtach i odcieniach zieleni. Duże świece będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji.

Poczuj miętę

To jedna z naszych ulubionych kompozycji! Dorodne rozety przeplatają się ze świeżymi gałązkami mięty – całość ułożona w pięknej drewnianej skrzynce.

Ozdoba talerza

Pojedyncze sukulenty mogą być wyjątkową ozdobą talerza. Wybierz najbardziej rozłożyste, mogą być pojedyncze lub z kwiatostanem. Masz spory wybór!

Zieleń i wszystkie odcienie fioletu

Piękne i nieoczywiste połączenie. Przygotuj zielone i te lekko fioletowe sukulenty, połącz je z zielonymi gałązkami i fioletowymi kwiatami. Powstała girlanda będzie wyjątkową ozdobą prostokątnego stołu.

Elegancja-Francja

Piękne zielone rozety  przepleć z gałązkami eukaliptusa i białą tawułką. Kompozycję umieć w białej drewnianej lub ceramicznej donicy. Dodaj złote elementy. Prosty przepis na sukces!

Źródło zdjęć: pinterest.com

 

 

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *