Wesele w grudniu – 5 zimowych kwiatów

Nie taka zima straszna, jak ją malują. Wesele zimową porą może również być ze snów, także w kwestii dekoracji. Bo ta mroźna kraina oferuje w swojej palecie wiele możliwości, także w kwestii kwiatów i ich kolorów. Okazuje się, że jednak mamy wybór, który na pewno skradnie serca i zachwyt gości. Na bosaka więc, wślizgujemy się czym prędzej, do zimowego ogródka i przedstawiamy bukiet śnieżnych różnorodności.

Eukaliptus srebrny dolar

Otrzymał swoją nazwę od kształtu liści, które są okrągłe i mają srebrzysto-zielony połysk. Eukaliptus srebrny dolar jest wytrzymały i może wytrzymać niedobór wody. Są idealnym kwiatem do wypełnienia subtelnej dekoracji stołu.

Eustoma

Eustoma to roślina o bardzo trwałych, atrakcyjnych kwiatach, które są jednymi z najczęściej wybieranych do wiązanek ślubnych. Nadaje się doskonale jako kwiat do cięcia, długo zachowuje świeżość w wazonie. Jej kwiaty są kielichowatego kształtu.

Pierwiosnek łyszczak

Gatunek rośliny należący do rodziny pierwiosnkowatych. Rośnie dziko w Alpach, północnych Apeninach, zachodnich Karpatach, Bałkanach. W Polsce tylko w Tatrach. Jest matowy i można za jego pomocą uzyskać wizualne wrażenie liści obsypanych płatkami śniegu.

Róża pnąca

To jedne z najpiękniejszych kwiatów dekoracyjnych. Dostępne w różnych kolorach. Delikatne i miękkie płatki nadadzą dekoracji lekkości i elegancji a wybrany kolor uświetni naturalnie motyw przewodni wesela.

Zawilec

Filigranowe i delikatne. Każdemu bukietowi ślubnego nadadzą elegancji. Proste, lekkie i minimalistyczne. Zawilce w kolorze bieli lubią gościć na środku stołu lub w szklanych wazonikach.

źródło zdjęć: weddingstar.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *